Idealne drzwi do loftu: kilka wskazówek przy wyborze

Lofty, czyli mieszkania urządzone w starych, nieczynnych obiektach fabrycznych lub na takie stylizowane, od kilku lat zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność. Loft to zazwyczaj ściany z surowego betonu lub czerwonej cegły, przemysłowe lampy i nawiązujące do fabrycznej prostoty meble. Jak dobrać odpowiednie drzwi pokojowe do industrialnego wnętrza? Może to być nie małe wyzwanie, warto jednak przy wyborze pamiętać o kilku rzeczach:

DRE

REKLAMA:

Fabryczna surowość

Urządzając loft chcemy zachować jego industrialny charakter, lecz jednocześnie chcemy, aby był przyjemnym miejscem do mieszkania. W związku z tym wybieramy meble i dodatki o prostych liniach, pozbawione zbędnych zdobień. Tą samą zasadą powinniśmy się kierować przy wyborze skrzydeł wejściowych. Najlepiej sprawdzą się modele najprostsze, jak drzwi wewnętrzne DRE STANDARD. Wykonane są na ramie z drewna iglastego, wypełnionej „plastrem miodu”, dzięki czemu są stosunkowo lekkie i cienkie w porównaniu z innymi modelami.

Odważne zestawienia kolorystyczne

Urządzając loft zwracamy także dużą uwagę na oryginalne, kontrastowe zestawienia kolorystyczne: surowość ceglanej ściany łączymy jasnymi tynkami, zaś pomalowaną na czarno, metalową konstrukcję regałów ze znajdującymi się na nich jasnymi drewnianymi półkami. Do takiego wystroju z pewnością będą pasowały skrzydła, które będą łączyły w sobie takie zestawienie. Taką propozycją są drzwi wewnątrzlokalowe DRE-SYNCHRO.

Skrzydło tego modelu są pokryte wysokiej jakości laminatami odwzorowującymi strukturę naturalnego drewna, zaś dołączone do nich ościeżnice, zamki i zawiasy są w kolorze czarnym. Dzięki zastosowanej kolorystyce z pewnością znajdą zastosowanie w wielu industrialnych mieszkaniach, gdyż doskonale komponują się one z ceglanymi ścianami.

Szkło

Jeżeli jednak pragniemy, aby nasz loft sprawiał wrażenie dużej, otwartej przestrzeni, a chcemy mimo wszystko rozdzielić poszczególne pomieszczenia warto zainstalować skrzydła szklane. Drzwi szklane DRE, wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego, w wersji z przejrzystym szkłem doskonale sprawdza się w przejściach między salonem a kuchnią. Do pomieszczeń, w których pragniemy jednak zachować nieco więcej prywatności możemy wybrać wersję z matową szybą.

Metal i chrom

Niezależnie od wybranego modelu skrzydeł powinniśmy pamiętać, aby wszystkie okucia, zawiasy i klamki były wykonane z metalu w kolorze pasującym do wystroju lub chromowane.